Strefa RUCHU

  • Joga ogólna
  • Zdrowy kręgosłup z elementami stretchingu
  • Joga Vinyasa
  • Joga zdrowia
  • Wzmacnianie i modelowanie
  • Joga dla dzieci
  • Joga IYENGARA

Ufam słowom Iyengara, gdy mówi: “Każda asana ma piękny kształt, grację i elegancję – nadaje moc i czyni praktykującego tak silnym jak diament, a jednocześnie miękkim jak kwiat”

Praktykujemy hatha jogę wg metody BKS Iyengara

Wykonujemy pozycje, których celem jest wzmocnienie i uelastycznienie ciała, pokonanie sztywności i ciała.  Oddziałujemy tonizująco na układ nerwowy, pozwalamy ciału i umysłowi odprężyć się i stopniowo poprzez systematyczną, zdyscyplinowaną praktykę odzyskać równowagę i spokój.

Praktykujemy  asany podążając za twórcą metody i wykorzystujemy pomoce typu klocki, paski, wałki, by nasze ciało dzięki  takiemu wsparciu mogło swobodnie poddać się procesowi transformacji. Podczas praktyki obejmujemy uwagą wszystkie partie ciała lub poświęcamy ją konkretnym zagadnieniom np. praca barków, kolan, bioder i za każdym razem doprowadzając równoważenia, balansu, odprężenia przez pozycje regenerujące i pracę z oddechem. 

Uczestnicząc w zajęciach zyskasz: 

Poprawę mobilności stawów, 

Zwiększenie koordynacji ruchowej, 

Polepszenie równowagi i balansu ciała,

Poprawę postawy ciała,

Świadomość poprawnych wzorców ruchowych.

Regenerację i przebudowę nieprawidłowości w  strukturach ciała.

Dla kogo: 

Zajęcia dla osób zarówno praktykujących jogę, które mają już doświadczenie oraz początkujących. Doskonalimy technikę ruchu i rozumienie asan które prowadzi do wzmacnianie i zwiększanie świadomości ciała, korygujemy wady postawy i koimy napięcie. 


 

Zdrowy kręgosłup z elementami rozciągania. Są to idealne zajęcia dla osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa, z brakiem mobilności spowodowanej siedzącym trybem życia lub pracy. W czasie tych zajęć popracujemy nad poprawą i korekcją postawy ciała, nauczymy się przyjmować prawidłową postawę, rozciagniemy to co przykurczone, wzmocnimy to co osłabione, zwiększymy mobilność i zakresy ruchów. Zniwelujemy skutki siedzącego trybu życia poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń. Jeśli chcecie się przekonać ile dobrego takie zajęcia wniosą do Waszego codziennego życia, nie może Was na nich zabraknąć

„Vinyasa” oznacza łączenie oddechu z ruchem, w celu osiągnięcia równowagi w umyśle i ciele.
Podczas praktyki Vinyasa Yogi masz poczucie, jakbyś płynęła z jednej pozycji do drugiej. Precyzyjnie opisywane przez nauczyciela asany, pozwolą Ci poczuć się komfortowo, niezależnie czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym joginem.
Koncentracja na oddechu, uspokoi myśli i otworzy ciało na pogłębioną praktykę.
Jeśli nie lubisz rutyny, to Vinyasa będzie Twoim faworytem wśród stylów yogi. Każde zajęcia wyglądają inaczej, składają się z innych sekwencji asan dopasowanych do grupy, do dnia, do nastroju, od myśli przewodniej zajęć: budzenie lub wyciszanie ciała.

Ciągły ruch vinyasy obrazuje nietrwałość wszystkich form i nieuchronność akceptacji zmian, w celu osiągnięcia równowagi i kompletności.
 

Joga zdrowia to zajęcia dostosowane specjalnie do potrzeb i możliwości osób w każdym wieku. Idealne dla osób poczatkujących, borykających się z bólami kręgosłupa, prowadzących siedzący tryb życia, seniorów oraz wszystkich, którzy chcą zregenerować organizm, zredukować stres, poprawić samopoczucie oraz profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup. Łagodna praktyka i spokojna atmosfera działa kompleksowo, wzmacniając i usprawniając całe ciało.

Joga zdrowia:
· minimalizuje bóle pleców i mięśni,
· odciąża i wyciąga kręgosłup,
· wzmacnia i rozciąga mięśnie,
· działa antystresowo i relaksacyjnie,
· poprawia samopoczucie, ułatwia samoakceptacje, zwiększa optymizm,
· wspiera pracę organów wewnętrznych,
· stymuluje pracę układu odpornościowego,
· poprawia krążenie krwi,
· przywraca naturalną ruchomość w stawach,
· wspiera pracę organów wewnętrznych,
· poprawia pamięć i koncentrację,

Zajęcia polegające na wzmocnieniu i kształtowaniu mięśni oraz  sylwetki w sposób wolny, świadomy i staranny. Podczas ćwiczeń  skupiamy się na każdym ruchu, aby był on jak najbardziej efektywny i funkcjonalny oraz, aby przynosił dla naszego ciała jak największe korzyści rozwijajać je w sposób harmonijny, ale także prozdrowotny.

Poziom dostosowany do możliwości każdego uczestnika, poprzez odpowiednie modyfikowanie poszczególnych zajęć.
Cwiczenia z wykorzystaniem różnego rodzaju  przyborów gimnastycznych ( piłki gimnastyczne, gumy oporowe itp ) , jak i masy własnego ciała. 

Chcesz mieć zdrowe, mocne i wymodelowane ciało? To są zajęcia właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!!!

MAŁA JOGA to zbiór metod i technik edukacyjno-wychowawczych, które obejmują wszystkie aspekty istnienia: fizyczny, psychiczny, energetyczny, troszcząc się o ciało, umysł i emocje. Podczas zajęć praktykujemy jogę, bawimy się, tańczymy, stymulujemy wrażenia sensoryczne z wykorzystaniem metod uważności, relaksacji, technik oddechowych, oraz bajkoterapii i muzykoterapii.

Joga dla dzieci stymuluje prawidłowy rozwój psychofizyczny, zachęca do rozwoju kreatywnego myślenia, oraz ukazuje twórcze sposoby spędzania czasu wolnego, w celu inspiracji do podejmowania rozwoju osobistego.

Zajęcia poprowadzi Ania, pedagog z wykształcenia oraz absolwentka AWF w Warszawie na kierunku „ Relaksacja i joga”. Poza tym to ciepła i sympatyczna osoba, którą kochają zarówno dzieci jak i dorośli.

Na zajęcia dzieci przychodzą w wygodnym ubranku, bucikach na zmianę. Można przynieść swój kocyk, podusie lub misia.

Charakteryzuje się tym, iż dążymy do równowagi zarówno w ciele jak i w umyśle wykorzystując do tego narzędzie jakim są asany - pozycje ciała.

Na podstawie własnych doświadczeń twórca tej metody opracował sekwencje asan, które świadomie wykorzystane mogą przynieść konkretne efekty przy różnych dolegliwościach np. takich jak: ból głowy, bóle menstruacyjne czy brak równowagi emocjonalnej. Z uwagi na różnorodność w budowie naszych ciał oraz wszelkiego rodzaju ograniczeń autor wynalazł przyrządy, które pozwalają nam praktykującym, prawidłowo ułożyć ciało w asanie. W praktyce wykorzystujemy klocki, paski, koce, wałki, krzesła, drabinki, liny i wiele innych.

Dla właściwego efektu praktyki, pozycje te, dobrze jest wykonywać w określony i sprawdzony sposób tak, aby pozostać przy zdrowiu i nauczyć się chronić własne ciało i bezpiecznie je obsługiwać.

Osoby praktykujące jogę wg. metody lyengara wielką wagę przykładają do dokładności i świadomości pracy w asanach i w ten sposób z czasem pojawia się stan medytacji w ruchu.

W tej praktyce stale dotykamy miejsc granicznych, po to aby znowu móc je odkryć, a następnie rozpoznać i przekroczyć co przyczynia się do naszego rozwoju i właściwego poznania.

Często powtarzane asany i pranajama - praktyka świadomego oddechu przynoszą praktykującym głębokie efekty na poziomie nie tylko fizycznym ale również emocjonalnym jak i mentalnym.